Vertikali lyno trauka už galvos – blogai!

Atrodo šią tema jau kalbėta šimtus kartų ir specialistai jau prieš 10 metų įrodė, pratimų kurie atliekami už galvos didelę žalą. Tačiau iki šiol sporto salėse situacija nelabai keičiasi ir matau kas antrą žmogų, kuris atlieka VERTIKALAUS LYNO TRAUKĄ UŽ GALVOS, nekalbant apie kitus panašius pratimus. Ir visada klausiu – o kam jis tai daro?!
O gal Jūs esate vienas iš tų žmonių? Gal netgi Jūsų treneris Jums rekomenduoja atlikti šį pratimą? Jei taip – nuo rytojaus paprašykite jį pakeisti tiesiog – VERTIKALIA LYNO TRAUKA PRIE KRŪTINĖS – kuris ne ką prasčiau apkraus nugaros platųjį raumenį, tačiau žymiai sumažins Jūsų kaklo ir pečių traumų tikimybę!
Esmė tą, kad bet koks pratimas, kurio atlikimo metu kaklas yra palenkiamas į priekį, ir Jūsų stuburas turi išeiti už savo natūralios linijos ribų yra labai pavojingas ir turi būti griežtai draudžiamas!
Lyno traukos už galvos metu, yra labai stipriai apkraunamas pečio sąnarys ir kaklas, kuris yra įtempiamas – ypač atlikimo metu traukiant didelį svorį (tas aktualu labiau vyrams). Visa tai gali sukelti labai rimtas pečio problemas, taip pat patempimus, įplyšimus ir stuburo išvaržas – nes kaklinė stuburo dalis yra silpniausia. Būkite protingi – nenaudokite pratimų kurie atliekami už nugaros ir praneškite savo draugams, puiki alternatyva TRAUKA IŠ PRIEKIO!